Hakkında

Ali Gülcan bisiklet sporuna 2005 yılında Antalya Gençlik Spor Bisiklet takımında başladı. ilk,orta okul ve lise yılllarında atletizm ve eskrim yapan ve çocukluğu bisiklet üzerinde geçiren sporcu bisiklet sporuna hızlı bir giriş yaparak ilk sezonunda  il şampiyonu oldu.

img_8036.jpg

Spora başladığı ilk yıl kategorisinde il şampiyonluğuna ulaşan sporcu Türkiye Bisiklet Federasyonu ulusal puanlı yarışmalara katımaya başladı. Türkiyenin farklı illerinde düzenlenen Bisiklet Federasyonu yarışlarında gençler kategorisinde Takımlar Türkiye şampiyonluğu kazandılar.

2006’da Büyük erkekler kategorisinde, Balıkesir Pist Bisikleti Türkiye şampiyonası 4.lük elde etti. Hemen ardından Tour of Turkey seçmelerinde ilk 5’de yer alarak takım kapısını araladı. Milli Takım hazırlık kampına davet edildi.

img_8019.png

 

2007’de “Cumhurbaşkanlığı Bisiklet turu ”  Tour of Turkey’de  mill takımda yer alan sporcu, Dünyanın sayılı organizasyanlarından ve ülkemizin en prestijli yarışını güçlü takımlar arasında , En Başarılı Türk Sporcu ve yarışma sonrası “En Centilmen Sporcu” ödülü ile onurlandırıldı.

2010 sezonunda yarışlara bireysel olarak hazırlanan sporcu Olimpiyatlar için önemli puanlar kazanarak ilk 3 türk sporcu arasında yer aldı ve sprint etaplarında kürsüyü zorladı. Tour of Alanya’da  katıldığı yarışlarda elde ettiği sonuçlar ile Milli Takıma katkı sağladı.

img_2696.jpg

2012 Olimpiyatlarına puan veren Dünya Bisiklet Birliği (UCİ) Uluslarası 2.2 Puanlı yarışmalarda Türkiye’ye en çok puan kazandıran ilk 4 Türk sporcu içine girerek Olimpiyatlarda yer almamız için gerekli puanları ülkemize kazandırdı.

2011’de Continental seviyede olan Ülkemizin ilk Uluslararası Bisiklet Takımı Manisa Spor Bisiklet takımına transfer oldu. 6’sı yabancı 6 Türk sporcudan oluşan ekip,  İyi bir hazırlık süreci geçiren takım hem ilk 3 sırayı hem de Takımlar klasmanında şampiyonluğa ulaştı. Yurtiçi başarıların yanı sıra yurtdışında da önemli başarılar elde eden takım sezon sonunda mali sebeplerden dolayı kapandı.

Profesyonel kategoride yarışma tecrubesini Manisa Spor’da yaşayan sporcu Federasyonumuzun Milli Takım olarak katıldığı yarışmaların yetersiz ve az olması sebebiyle rotasını bisikletin en üst düzeyde rekabetin yaşandığı Avrupa’ya çevirdi.

İlk adım olarak ; UCI World Cycling Tour’un Avusturya’da düzenlediği şampiyona’da 4.lük Yunanistan’da ki  dünya şampiyonasında ise, yol yarışında ve zamana karşı etabını 2.likle tamamladı ve kategorisinde kürsüye çıkan ilk Türk sporcu oldu.

Tom Boonen&Ali Gülcan

Solda, Ali Gülcan Sağda, Belçikalı Dünya Şampiyonu, Tom Boonen

 

2015’de Belçika’da yarışma kararı alan sporcu kısa sürede bireysel olarak katıldığı yarışlarda ilk 10’a girmeyi başararak profesyonel takımların dikkatini çekmeyi başardı. 2016 yılında dünyanın önemli takımları arasında yer alan Belçika merkezli takım Continental Start Vaxes Cycling Team’e transfer oldu..

fb_img_1464850329587

Takım Hollanda, Almanya, Polonya, Hırvatistan ve Çin’de ki yarışlarda yer almış ve Sporcu Belçika’nın tek günlük bahar klasikleri arasında olan yarışlarda Tom Boonen, Fabian Cancellara, Greg Van Avermaet, Andrei Greipel gibi dünyanın en önemli isimlerine karşı mücadele etmiş ve katıldığı yarışmalarda büyük deneyimler kazanmıştır.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

2016’da spor kariyerini noktalayarak Türkiye’nin ilk kişiye özel koçluk sistemini hayata geçirdi.

Milli bisiklet sporcusu Ali Gülcan Türkiye’de başladığı bisiklet kariyerini Avrupa’ya taşıyarak bir ilke imza atmanın yanında birçok başarı elde etti. 17 senelik spor kariyeri boyunca edindiği deneyimleri her seviyeden bisiklet sporcusu ile buluşturmak amacıyla  2017 yılında AG Training’i kurdu. AG Training alışılagelmiş koçluk sistemlerinden farklı olarak tüm antrenman sürecini eğitmenlerin gözetiminde gerçekleştirmektedir. Bugüne dek birçok triatlon, bisiklet, milli takım sporcusunun hedeflerine ulaşmasına destek olmuştur. Haftanın 4 günü rutin grup antrenmanları ile sporcularına aralıksız hizmet vermektedir. Ekibe yeni katılan sporcuların hem tekniklerini hem de kondisyonlarını geliştirerek grup antrenmanlarına dahil etmektedir. Bu çalışma yöntemi sporcunun güvenli ve sağlıklı şekilde bisiklet sporunu hayatına dahil etmesini sağlamaktadır.

AG Training ile kimler çalışabilir?
•Bisiklete yeni başlayanlar
•Triatlonda bisikletini geliştirmek isteyenler
•Yarışlarda performansını arttırmak isteyenler
•Güvenli sürüş yapmak isteyenler
•Düzenli kardiyo ile sağlıklı yaşam sürmek isteyenler
•7’den 70’e bisiklet sporunu yaşamına dahil etmek isteyenler
AG Training hangi lokasyonlarda hizmet vermektedir?
•İstanbul, Avrupa yakası
•İstanbul, Anadolu yakası
•İzmir
•Kıbrıs
Daha detaylı bilgiye www.agtraining.proadresinden ulaşabilirsiniz.
Telefon: 05057929941

        Cyclist Türkiye


%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close